Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Nehtový design Tery

Historie a péče o nehty

Technika:

Před nanesením gelu se nehet musí dokonale připravit tím, že se odstraní mastnota a povrch se zdrsní pilníkem pro lepší přilnutí gelu. Následně se vybere správná velikost tipu, který se šetrně přilepí na špičku přírodního nehtu. Po důkladném odstranění zbytků lepidla se povrch nehtu potáhne první vrstvou gelu. Následuje postupné vrstvení gelu...

První modeláž nehtů trvá přibližně 3h, doplnění přibližně 1-2h.

Nehty je třeba doplňovat cca 2-3týdny po modeláži, jelikož gel odrůstá spolu s Vašimi nehty a je třeba nehty zpilovávat do délky, která klientce vyhovuje.

Nehtová modeláž je způsobem vyřešení hned několika problémů:

1.) Přírodní nehty se třepí a lámou!

2.) Přírodní nehet je velmi měkký a tudíž jakýkoliv silnější náraz může způsobit naštípnutí či odpadnutí celého nehtu!

3.) O přírodní nehty se musíte starat každý týden, lak obvykle déle než 1 týden nevydrží!

4.) Po zlomení přírodního nehtu se musí čekat přibližně 4 týdny, než doroste do požadované délky!

 

Jelikož jsou dnešní formy zpevnění nehtů velice kvalitní, nemusíte se bát, že nemůžete dělat vše, co doposud! Mytí nádobí, vaření, zahrádka a jiné nejsou žádnou překážkou. Stačí být jen trochu opatrnější :o)) Přímý náraz do nehtu může též způsobit jeho zlomení či odštípnutí, a to nehledě na bolest, kterou Vám to může způsobit :(

► Profesionální nehtařka VŽDY MUSÍ ruce a nehty řádně vydezinfikovat, ať už ke zdraví klientky, tak ke svému!

► Pilníky, UV lampa, stůl musí být vždy čisté! Po každé klientce by se pomůcky, lampa i stůl měli vydezinfikovat!

► Místnost by při práci měla být dostatečně odvětrávaná!

STRUČNÁ HISTORIE NEHTÍKŮ:           

"Historie kosmetiky nehtů spadá již do 3. tisíciletí před Kristem. V Babyloně pohřbívali kněží své královny tak, že jim dávali s sebou do hrobu zlaté manikúrní sety. I v době egyptských faraonů patřily k péči pozlacené nehty nasazované na nehty přírodní, manikúra či barvení henou. Tato péče byla vyhrazena pouze šlechtě. Barvení rukou, nohou a nehtů henou se dodnes udrželo např. na Blízkém východě, v severní Africe a v Turecku.

 • V 5. století před Kristem používaly indické ženy k barvení nehtů smolných výměšků hmyzu. Nehty byly bolestivě zkracovány různými nástroji nebo se třely o drsnou zeď.

 • Ze 17. století našeho letopočtu máme zprávy o bolestivých procedurách zkrášlování. Barvicí látky byly vstřikovány speciální jehlou přímo do kořene nehtu. Dámám z vyšší indické společnosti rostly po této operaci barevné nehty.

 • Počátek industrializace v Evropě a v Americe provází rozkvět kosmetiky. V 18. století spočívala péče o nehty v pulírování pudry a koženým hadříkem, v pilování nehtů do špičky. Kovové nástroje k manikúře se podobaly mučícím nástrojům.

 • U zrodu moderní manikúry stál ortoped Sitt. Tento pařížan začal v roce 1830 používat k ošetření nehtů tyčinky z růžového dřeva. Kosmetika nehtů se začala ujímat ve všech společenských vrstvách.

 • Po roce 1917 se jedná jednoznačně o vzestupnou linii. Přibývá provozoven a vynálezů - pilníčky, odstraňovače kůžičky, tekuté laky. Téměř 2 desetiletí se nosí tzv. moon look - do středu nehtu se nanáší červenorůžový lak, měsíček a špička nehtu jsou volné.

 • Vynález prvního laku na nehty omezil leštění nehtů. Lak na nehty v lahvičce se stětečkem v takové podobě, jak jej známe dnes uvedla jako první na trh americká kosmetická firma REVLON. Intenzita barev se od růžové a později výrazné červené přiblížila lakům dnešním a překonala představu, že barevné laky jsou výstřední.

 • Roku 1934 vzniká první umělý nehet, vynález zubního lékaře. Umělé nehty se zavěšovaly za horní okraj nehtu. Dlouho nevydžely.

 • Rozkvět umělých nehtů započal v 50. letech v Hollywoodu. Herečky si nechávaly nalepit přirozené nehty, které pocházely od černošského obyvatelstva. Ani tyto nehty neměly velkou trvanlivost a musely se uchovávat ve speciálním roztoku, aby se přirozeně nekroutily. Zkušené kosmetičky se je pokoušely stabilizovat pomocí papírových čajových sáčků, což byl vlastně počátek textilní a nalepovací techniky, ze které se postupně vyvinula technika zpevňování nehtů pomocí hedvábného nebo skelného vlákna. Nalepovací technika ve spojení s hedvábím a skelným vláknem je velmi aktuální v 70. letech, kdy éra uměle prodloužených nehtů vrcholí.

 • V roce 1984 přichází německá firma TROSANI jako první na trh s UV gelem, který pro ni vyvinula firma KULZER - výrobce materiálů pro dentální medicínu. Od té doby UV gel, který byl vynalezen v 80. letech jako materiál na zubní plomby, postupně vytlačuje z trhu akryl a vlákna. V Evropě se stal nejpoužívanějším a nejprodávanějším meriálem k umělému prodloužení a zpevnění nehtů. Je oblíbený díky přirozenému vzhledu, flexibilitě, skvělé přilnavosti bez narušení přírodního nehtu, je bez zápachu a škodlivých exhalací, s minimem alergických reakcí."   (staženo z www.)

    Každá žena jak jsme se dozvěděli v předchozím textu chtěla a stále chce mít krásné ruce a nehty. V dnešním 21.stoletím je již mnoho salónů, které nabízejí různé zábaly, masáže rukou, gelovou či akrylovou modeláž a další možnosti péče o ruce, a to nejen pro ženy!!!

   

 • TOPlist
   Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek